Dňa 05.10.2016 sa konalo v Bratislave oceňovanie víťazov výtvarnej súťaže na tému "Hasiči budúcnosti".Cenu za 3. miesto si bola prevziať i bývala žiačka našej školy Adriana Kovalčíková, pod vedením Mgr. Ivety Červeňákovej. Ceny odovzdali: generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth, prezident HaZZ ge. JUDr. Alexander Nejedlý, prezident DPO SR PhDr. Ladislav Petho, viceprezident DPO SR Anton Mdovič.
.png)
1. jún - MDD
Odpad je vec, ktorej sa majiteľ chce zbaviť alebo tiež hnuteľná vec, ktorej odstránenie je potrebné z hľadiska ochrany životného prostredia. V ŠKD žiaci I. st. pod vedením pani Ľ. Berešovej využili odpadový materiál k zhotoveniu prekrásnych výrobkov, ktorými si vyzdobili priestory v ŠKD a následne potešili svoje mamičky :-)
Dnes 11.05.2016 sme so žiakmi 1. - 4. ročníka pod dohľadom triednych učiteľov navštívili dopravné ihrisko v Sobranciach. Žiaci si zopakovali dopravné predpisy na ihrisku s križovatkami a dopravnými značkami. Zábavnou formou si vyskúšali základy jazdy v cestnej premávke na šľapacích autíčkach.
Dňa 09.05.2016 sa pri našej škole uskutočnil Pietny akt kladenia vencov pri príležitosti víťazstva nad fašizmom a ukončenia II. svetovej vojny pri Pamätníku padlým v II. svetovej vojne. Krátkym príhovorom predsedu miestnej organizácie protifašistických bojovníkov p. Pižniarskym sme si padlých uctili minútou ticha a žiaci našej školy uložili kvety k spomínanému pamätníku.
Dňa 29.04.2016 sa na našej škole uskutočnila dopravná súťaž "Semafór" pod vedením p. Ľ. Berešovej. Deň začínal besedou s príslušničkou policajného zboru v Michalovciach. Už samotná uniforma vzbudila u žiakov rešpekt a pozornosť. Pripomenula žiakom, ako sa majú správať účastnici cestnej premávky. Ďalšou časťou dňa bola prednáška študentiek zo strednej zdravotnej školy v Michalovciach, ktoré žiakom vysvetlili a názorne ukázali ako reagovať pri menších, ale i závažnejších poraneniach. A záverečnou časťou dňa bola samotná súťaž trojčlenných družstiev na bicykli medzi prekážkami, na vopred určenej cyklistickej trati. Z môjho pohľadu si žiaci odniesli množstvo skvelých zážitkov a vybojovali si "vzácny preukaz cyklistu" :-)