Vedeli ste o tom, že existuje Deň jabĺk? Áno existuje, a práve v mesiaci októbri. Dnes sme si so žiakmi tento deň pripomenuli, jabĺčka si takýto deň isto zaslúžia, pretože patria medzi najzdravší druh ovocia.Takže neváhajte a každý deň si pochutnajte na šťavnatých jabĺčkach.
Každý šťavnatý kúsok jabĺka zasobuje telo energiou, spoľahlivo uhasí smäd vďaka obsahu ovocných kyselín a dobre zasýti. Veľmi veľa výživných látok sa nachádza už v šupke, preto by sa pri konzumácií jablko nemalo šúpať. Preto sa držte hesla: "Čím viac jabĺk, tým menej chorôb."
.png)